Про ОСББ на сайті Сфера-ТВ

18.11.2013 17:58

 

У Рівному створили Раду співвласників багатоквартирних будинків
18:15 01.10.13

Голови ОСББ об’єднуються. У Рівному з’явилася Рада співвласників багатоквартирних будинків. Досвід запозичили у сусідньому Луцьку, адже саме на Волині це об’єднання успішно функціонує вже протягом року і за цей час встигло зарекомендувати себе якнайкраще. Аби вирішити наболілі питання та навчитися максимально ефективно працювати, створити такий орган вирішили і у нашому місті. 

Сьогодні у Рівному налічується понад сотня ОСББ. Хтось із них працює більш активно, хтось - менш. Втім, проблеми є у кожного. Аби їх вирішити нині в обласному центрі ініціюють створення Ради співвласників багатоквартирних будинків.

Ігор Мічуда, голова правління ГО "Асоціація працівників будівельної галузі м. Рівне та Рівненської області":

- Сам по собі голова ОСББ можливо не може донести усіх проблем, не може вирішити певні технічні питання, які потрібні для вирішення справи, налагодження співпраці із міською владою, з будівельниками, залучення коштів із ПРООН чи з інших програм, бо він просто цим не займався. Рада створюється для поліпшення умов відносин між людьми, які надають гроші та захищають громаду і які відстоюють права громади у своїх будинках.

Обговорити це питання зібралися близько півсотні голів ОСББ. Оксана Киричук нині очолює два об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – "Відродження" та "Надія". Каже, що працювати самотужки дуже важко, адже один в полі не воїн. Відтак, цілком підтримує ініціативу створення ради.

Оксана Киричук, голова ОСББ:

- Я думаю, що Рада голів ОСББ буде вагомим впливом і на міську владу, в тому плані, що нас просто почують, бо в кожного є окремі проблеми по будинках, але загалом в кожного є одна велика проблема з монополістами.

Ідею створити Раду співвласників багатоквартирних будинків запозичили у Луцьку. Лише за рік нашим сусідам вдалося залучити до ОСББ понад 6 мільйонів гривень та вирішити низку питань. Нині там вже працюють не лише на міському рівні, а й на обласному. Такого об’єднання в Україні ще ніде немає. Втім, у Рівному до подібного нововведення окремі голови ОСББ поставилися з насторогою. Зокрема людей цікавила фінансова сторона - де брати гроші на утримання ради. Проте, організація, запевнив Ігор Мічуда, діятиме виключно на громадських засадах та відстоюватиме інтереси рівнян цілком безкоштовно. Людей таке пояснення заспокоїло, відтак, за створення ради проголосувала більшість, головою обрали пана Мічуду.

https://sfera-tv.com.ua/index.php?m=news&d=view&nid=19122