Понад 50 голів ОСББ Рівного вирішували як покращити умови життя мешканців багатоповерхівок

05.02.2014 21:22

Підвели підсумки і розробили стратегію розвитку діяльності Ради співвласників багатоквартирних будинків на поточний рік. Понад 50 голів ОСББ вирішували як покращити умови життя мешканців багатоповерхівок та які питання варто вирішити у першу чергу, аби зробити житло комфортним та затишним. 

Раду співвласників багатоквартирних будинків у Рівному створили у жовтні минулого року. Зараз до її складу вже входить понад 50 голів ОСББ. Нині вони спільно працюють над вирішенням проблем один одного.

Ігор Мічуда, голова Ради голів ОСББ:

- Нас монополіст "Рівнегаз" змушує зробити за власний кошт у всіх ОСББ перевірку димових каналів. Нам кажуть сплатити по 216 гривень із кожної квартири за те, що мусить бути безкоштовно. Це неправильно, адже у документах прописано, що це виконується за рахунок коштів виконавця газорозподільного підприємства. Якщо їм потрібно, то хай телефонують до голів ОСББ, попереджають їх за тиждень і приходять, але ми домовилися, що ніхто їм не заплатить ні копійки, адже за чинним законодавством ми не повинні платити.

Із цією проблемою зіштовхнулося і ОСББ "Ніга". Голова об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Галина Петрук розповідає, що якщо вони не прочистять димарі, то їх комунальники лякають прокуратурою.

Галина Петрук, голова ОСББ "Ніга":

- Прийшов лист з погрозою, що нас будуть викликати у прокуратуру, якщо ми не прочистимо димові та вентиляційні канали. Але я хочу сказати, що ми цього не боїмося і платити ніхто не буде з ОСББ, тому що два роки назад газовики приходили, ми робили збори. ОСББ "Ніга" підписало з ними договір, що саме вони відповідають за прочистку димовентиляційних каналів.

Це питання, обіцяє голова Ради голів ОСББ Ігор Мічуда триматиме на контролі. Сьогодні він уже має конкрентну стратегію розвитку діяльності їх об’єднання у 2014 році.

Ігор Мічуда, голова Ради голів ОСББ:

- Стратегія розвитку у 2014 році в тому, що ми мусимо висвітлити якнайширше ті наболілі питання, які є в кожному з будинків і донести це до влади, бо вона декларує всім, що вона робить "манну небесну", але насправді це не відповідає дійсності. Особливо потрібно розібратися, яким чином розподіляються гранти, а вже потім як їх видають і як беруться підрядники.

До слова, цього року міська влада у новому бюджеті заклала на фінансування ОСББ шість мільйонів гривень, а це на мільйон більше ніж того року.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Оскільки ця програма досить успішно розвивається і вона стосується не лише ОСББ, а й інших громадських організацій, якщо в дитячому садку чи школі батьки хочуть щось зробити, то вони також мають право на співфінансування 40 на 60, тому ми вирішили поширити це ще на комунальні будинки. 

Та у Раді голів об’єднання співвласників багатоквартирних будинків пророкують, що збільшення фінансування не покращить ситуацію в ОСББ.

Ігор Мічуда, голова Ради голів ОСББ:

- Я чув, що збільшили на один мільйон, але я до цього відношуся скептично, тому що на один мільйон для кого? В загальному? Але це буде знову ж зроблено вибірково для тих, кому треба.

Таку схему потрібно ламати, переконаний Ігор Мічуда. Щоправда, як - поки сказати не береться.