Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) не можуть отримати у власність чи постійне користування земельну ділянку через складнощі у законодавчому полі.

13.06.2014 11:56

Про це сказала у середу на прес-конференції в УКРІНФОРМі координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі «ОПОРА» Тетяна Бойко.

«Однією з найскладніших, але найважливіших проблем, що стримують створення та діяльність ОСББ, є неможливість отримати у власність чи постійне користування земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та прибудинкова територія, через плутанину на законодавчому рівні і складність процедур», - сказала Бойко.

За її словами, лише 5% ОСББ в Україні скористалися таким правом. Вона також повідомила, що в «ОПОРи» немає інформації про отримання цьогоріч ОСББ чи ЖБК земельної ділянки у власність.

У свою чергу народний депутат від фракції «Свобода» Ігор Швайка зауважив, що той порядок, який існує на сьогодні, «теоретично правильний і практично непідйомний ні для кого». За його словами, формальність - реєстрацію у двох реєстрах земельної ділянки для того, щоб її потім надати у власність ОСББ, практично неможливо виконати, тому що в місцевих бюджетів для цієї процедури не передбачено коштів. «Тобто ситуація формально можлива, а практично виконати її неможливо», - сказав парламентарій. Лише декілька суб'єктів змогли пройти ці процедури, й у цьому зв'язку Швайка припустив, що це була демонстрація у ручному режимі всім, що це можливо зробити.

Свободівець зауважив, що на цей час прийнято закон, який відтерміновує до 2015 року надання земельних ділянок з обов'язковим посиланням на план забудови територій. На його думку, це правильно, бо місто має знати, де має щось будуватися. «Але ні в Києві, ні в Хусті, ні в Харкові, ні в Антрациті, ні в будь-яких інших містах детального плану забудови наразі не існує, і це є фактом для всіх», - підкреслив парламентарій.

Продовження тут:www.ukrinform.ua/ukr/news/osbb_ne_mogut_otrimati_prava_vlasnosti_na_zemlyu_cherez_skladnu_zakonodavchu_bazu___eksperti_1821366