Дев’ять кроків до створення ОСББ

05.06.2014 11:04

Мешканці багатоквартирних будинків просять підказки, як об’єднатися для спільного управління своїм домом 

Хто зрушить з місця черепаху?

Перше ОСББ в Україні створене ще 1997 року. Вочевидь, як «пробний камінь» такого процесу. Бо ж сам Закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» ухвалено лише 1999-го. Пізніше до нього внесли зміни. Владні структури заохочували мешканців брати управління будинками у свої руки. У 2010 році навіть план склали — до 2015 року в Україні у 70% п’ятиповерхових і вищих будинків мають бути створені об’єднання. Це чимало, враховуючи те, що в Україні понад 130 тисяч багатоквартирних будинків. Та процес великими темпами не пішов. Нині у країні діють більш як 16 тисяч ОСББ. А до того «точкового» 2015-го залишилося трохи менш ніж рік.

Причини таких черепашиних темпів називають різні. Дехто не хоче створювати ОСББ доти, доки держава чи місцева влада не зробить у їхньому домі капітальний ремонт. У деяких будинках не можуть знайти ініціативних людей, здатних «організувати й очолити» цю справу. Ще інші бачать недосконалість законодавства про об’єднання співвласників і вважають, що від створення ОСББ вони нічого не виграють. Приміром, остерігаються об’єднуватися, поки не вирішене питання щодо передачі ОСББ прибудинкової території… До всього, донедавна були проблеми і з нарахуванням пільг і субсидій членам ОСББ. Нині, щоправда, питання врегульовано.

Однак, як виявилося, нині є чимало тих, хто й не проти створити об’єднання, але не уявляє, з чого починати. Безумовно, вичерпну інформацію можна було б отримати в органах місцевого самоврядування, й у Мінрегіоні охоче спілкуються з такими людьми, однак не всі звертаються до цих інституцій, поки чітко не зрозуміють, з чим можуть зіткнутися.

Саме на цей нюанс ми звернули увагу після недавньої «прямої лінії», під час якої на запитання наших читачів відповідав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Григорій Семчук. Багато запитань стосувалося обслуговування житлового фонду і того, як самим навчитися управляти своїм будинком. Вочевидь «турбота» ЖЕКівців про ввірений їм житлофонд уже добряче допекла мешканцям будинків. Тож люди просили допомогти підказками — з чого починати створення ОСББ. У рамках «прямої лінії» вичерпну інформацію надати людям було неможливо — обсяг її великий. Тож ми попросили Мінрегіон покроково роз’яснити, як підходити до створення ОСББ.

Продовження тут: ukurier.gov.ua/uk/articles/devyat-krokiv-do-stvorennya-osbb/